
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 8.65 mm |
| Width | 3.91 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Height | 1.75 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.58 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Number of Elements | 4 |
| Output Current | 4 mA |
| Number of Circuits | 4 |
| Bandwidth | 10 MHz |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 14 V/µs |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 107 dB |
| Operating Supply Current | 390 µA |
| Input Bias Current | 140 nA |
| Nominal Supply Current | 360 µA |
| Output Current per Channel | 3.5 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2 mV |
| Voltage Gain | 100 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 78 dB |
| Input Voltage Noise Density | 27 nV/sqrt Hz |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$10.44403
Ext.Price$10.44403
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.44403 | $10.44403 |
| 10 | $9.91824 | $99.18240 |
| 25 | $9.34449 | $233.61225 |
| 50 | $8.80393 | $440.19650 |
| 100 | $8.29466 | $829.46600 |
